(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
23 Lis 2016

10 největších požíračů energie a času

Nedostatek nových nápadů, demotivace, ztráta energie. I s tímto se můžeš setkat, když upřeš svou pozornost nesprávným směrem. Zde je 10 největších požíračů, které tě obírají o tvou energii a čas.

Vyčkávaš na inspiraci

Je fajn, že čekáš na nové nápady, ale to neznamená, že jsi bezmocný.
Využij svůj čas naplno a věnuj se něčemu, co opravdu stojí za to.

Nemáš stanovené priority
Pokud sis nestanovil své priority, lehce se ti stane, že tvůj čas si ukradnou méně důležité (resp. zcela zbytečné) věci. Stanov si 2 – 3 plány, na kterých budeš aktivne a tvrdě pracovat. Vše ostatní řeš jen okrajově.

Odmítáš cizí pomoc

Ano, pocit z dobře a samostatně vykonané práce je skvělý. Nenech se jím však zaslepit a pokud ti někdo nabízí pomoc (především v oblasti, ve které ještě nejsi úplně doma), přijmi ji. Ušetřený čas tak můžeš investovat do dalších důležitých úkolů. Samozřejmě však musíš umět rozeznat, kdy je nabízená pomoc opravdu nezištná.

Příliš dbáš na názory druhých
Možná znáš ten pocit, když chceš něco udělat, ale obáváš se toho, co na to řeknou ostatní. Pokud jde skutečně o tvůj sen a jsi o něm přesvědčen, na názory druhých lidí nehleď. Pokud nejde o opravdu konstruktivní kritiku od zkušeného člověka, která má hlavu, patu a smysl – hoď to za hlavu. Jednou si za to poděkuješ.

Máš strach ze selhání
Selhání se ve většině případů bere jako něco velmi negativního. Přelom v sobě tento předsudek a uvědom si, že není vítěze, který nikdy neprohrál. Každé selhání znamená novou zkušenost, novou příležitost a novou šanci. Selhání není konec, je to nový začátek.

Nežiješ svůj život
Důležité je následovat své sny, ne sny jiných. Mnoho lidí zjistí, že žili život někoho jiného až po mnoha letech – nedopusť, aby se něco podobného stalo i tobě.

Příliš se stěžuješ
Nehledáš způsoby, jak by se něco dalo udělat, ale důvody, proč to nejde. Ve všem vidíš něco negativního a špatného. Přestože neustálé stěžování je jeden z největších a nejhorších žroutů tvého času a energie, dá se s tím pracovat. Zkus se zaměřit na dobré věci ve svém životě, za které si vděčný, a od nich se odraz.

Máš hodně nedokončených úkolů
Neumíš říct ne, a proto se ti nové úkoly jen hromadí. Obírají tě o čas a tvou pozornost neustále zaměstnávají myšlenky na nedokončenou práci. Řekni tomu rázně stop, jinak z tohoto bludného kruhu nikdy nevyjdeš.

Snažíš se každému lahodit
Snažíš se vyhovět rodičům, šéfovi, kolegům, spolužákům, sourozencům, sousedům … Je však důležité vědět, že nikdy nevyhovíš každému a nejdůležitější je, abys vyhověl sám sobě. Lidé do našich životů přicházejí a odcházejí, strávit celý život musíš jen sám se sebou. Pokud budeš dávat sebe na poslední místo, věř, že to bude dost otravná existence.

Porovnáš se s druhými
Každý z nás je jedinečný a každý má talent na něco jiného. Ty nikdy nebudeš jako někdo jiný a nikdo nebude nikdy jako ty. Nikdy. Proto neztrácej svůj čas tím, že se budeš s kýmkoliv srovnávat, protože ty jsi unikát.

zdroj: startitup.czZanechte odpověď