(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
26 Čvc 2017

15 způsobů, jak se stát nejsympatičtější osobou v místnosti

Chceš být mezi lidmi oblíbený? Není to vůbec tak složité. Vše, co k tomu potřebuješ, je osvojit si následující sociální dovednosti.

Udržuj oční kontakt

Je těžké mít rád někoho, komu nedůvěřuješ. To, zda ti budou lidé důvěřovat, však závisí v první řadě na tom, co vyzařuješ. Lidé chtějí cítit, že ti na nich záleží a že je posloucháš. Jeden z nejjednodušších způsobů, jak lidem ukázat, že jim věnuješ svou pozornost, je udržovat s nimi oční kontakt.

Usmívej se

Sílu úsměvu není radno podceňovat. Nic přece neprolomí ledy rychleji než upřímný úsměv. Pokud chceš být lidem sympatický, usmívej se a vyzařuj pozitivní energii.

Ukaž nadšení

Spolu s úsměvem se neboj ukázat ani energii a nadšení, které k tobě nejenže přitáhnou nové lidi, ale jsou také velmi nakažlivé. Samozřejmě v tom pozitivním smyslu.

Smartphone odlož do kapsy

A nech ho tam až do konce tvého setkání. Je velmi nezdvořilé, abys během rozhovoru věnoval pozornost svému smartphonu namísto osobě, se kterou se mluvíš.

Pevné podání ruky

Dalším skvělým trikem, který si můžeš ihned osvojit, je naučit se podávat ruku správným způsobem. Stisk ruky nemůže být příliš slabý, nedominantní, ale ani příliš silný.

Oslovuj lidi jejich jménem 

Určitě to znáš. Když tě někdo oslovuje tvým jménem, ​​je to skvělý pocit. Snaž se, aby sis pamatoval jména lidí, se kterými se setkáváš. Lidé přirozeně oceňují, když si vzpomeneš na jejich jméno, protože jim tím vyjadřuješ respekt.

Poslouchej

Poslouchej více, mluv méně. Máš dvě uši a jen jedna ústa. A přesně v tomto poměru bys je měl používat. Trik je však v tom, že druhé je třeba poslouchat aktivně.

 Aktivní naslouchání vyžaduje tři kroky – slyšet, interpretovat, hodnotit a reagovat. Parafrázuj to, co jsi slyšel. Ptej se. Vyhni se však urychleným závěrům a zpětnou vazbu poskytni až tehdy, když druhá osoba domluví.

Nauč se přijímat komplimenty

I když se to tak na první pohled nezdá, přijímání komplimentů může být složité. Nechceš přece vypadat jako egoista, ale fráze typu „děkuji, ale ty vypadáš stokrát lépe“ pouze ukazují tvou sociální nešikovnost. Nauč se přijímat komplimenty a raději s důvěrou odpovídej „děkuji za kompliment“.

Zkus lidem pohladit jejich ego

Pokud chceš, aby se ten druhý cítil potřebný a zároveň si chceš připsat na účet pár plusových bodů a dostat se do jeho přízně, nech ho vyniknout v tom, v čem je dobrý. To znamená, že pokud je druhá osoba dobrá v marketingu, položíš jí otázku z této oblasti, a necháš ji vyniknout. Takovým způsobem se naučíš něco nového a druhá osoba se bude cítit potřebná. Je to tak jednoduché a tento trik zaručeně funguje.

Neboj se projevit lítost

Říct „je mi to líto“, když ti někdo řekne o něčem špatném, co se mu přihodilo, je efektivní způsob, jak ukázat empatii. Dokonce i vědci z Harvardu zjistili, že větší šanci na to, že ti lidé půjčí telefon, máš tehdy, když tě považují za empatického.

Vyhýbej se zdvořilostním rozhovorům

Pokud chceš, aby se druhá osoba stala tvým přítelem, vyhni se zdvořilostním rozhovorům a najdi téma, které ve vás obou vyvolá silné emoce. Funguje to.

Dbej na správné držení těla

To, jak tě budou druzí vnímat, závisí i na tvém neverbálním projevu – nesprávná pozice může ostatním odeslat zprávu, že jsi nedostupný. Pozice, při níž máš nohy od sebe a roztažená ramena, tě podle psychologů dělá důvěryhodnějším a zvyšuje ti autoritu.

Drž se zlaté střední cesty

Nebuď ani příliš přívětivý, protože to druzí zneužijí, ale ani arogantní. Najdi zlatou střední cestu a snaž se být člověkem, který má charakter, dodrží své slovo, a na kterého se mohou druzí kdykoliv spolehnout.

Nestěžuj si

Každý má své problémy a je zcela v pořádku, pokud hledáš oporu. Postěžuj si však pouze osobám, které jsou ti nejblíže. Před ostatními to nikdy nedělej, jinak tě zaškatulkují jako negativní osobu, a to přece nechceš.

Ukonči konverzaci tím správným způsobem

Právě tvá poslední slova mohou zanechat trvalý dojem na osobu, se kterou ses seznámil. Používej je tedy správně a snaž se ukončit konverzaci v pozitivním duchu.

Zdroj: Startitup.cz
Foto: Freepik.comPrivacy Policy Settings