(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
8 Srp 2018

3 tipy, proč používat diář

Zapomínáte na důležitá setkání? Na narozeniny vašich blízkých? Není se čemu divit, když si musíte pamatovat všechny ty termíny odevzdání různých projektů, organizační věci, narozeniny a svátky rodiny a přátel apod.Nejjednodušší způsob, jak se zbavit alespoň poloviny informací ve vaší hlavě, je pořídit si a používat diář. V dnešní době navíc najdete skutečně velké množství nejrůznějších druhů – pro fitness nadšence, maminky, zerowaste smýšlející, studenty apod., a tak si vybere skutečně každý.

1. Zapište si

Máte v hlavě neustále hodně informací, které vás zahlcují, a proto zapomínáte ty podstatné? Vyřešte to diářem! Do diáře si můžete uschovat vše, nemusí to být jen ty nejdůležitější schůzky a deadliny. Můžete si tam zapisovat i výročí, narozeniny, svátky, zajímavé události… Diář ale nemusí být nutně jen “nějakým” sešitem, kam schováváte to, co už se vám do hlavy nevlezlo. Může být plánovačem nebo třeba i deníkem.

2. Připomeňte si

Diář je skvělý, ať už v papírové nebo mobilní verzi. I když zapomenete na to, že má váš/vaše nejlepší kamarád/ka narozeniny, díky diáři to nepropásnete. Navíc jsou velkou výhodou týdenní/měsíční přehledy, které jsou již běžnou součástí téměř každého diáře.

3. Zanalyzujte

Když uběhne rok a diář už vám k ničemu není (myslíme ten papírový), vyhodíte ho nebo si je všechny kupíte, abyste se k nim mohli vracet, resp. k informacím, které ukrývá? Diáře sice mohou být plné zbytečných poznámek a čmáranic, ale jsou v nich také skutečné poklady. Můžete totiž docela dobře porovnávat a analyzovat jednotlivé roky vaší práce, podívat se, kam jste se posunuli v kariéře, ve vlastním podnikání nebo třeba jen v poznání sebe sama.

Autor: Denisa JelínkováPrivacy Policy Settings