(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
4 Led 2017

4 chyby, které děláme při vzdělávání sebe sama

Vybrat si obor vzdělání, kterého chceme dosáhnout, to není vždy lehké. Především ne v 15 letech, kdy si máme vybrat určité zaměření střední školy. Jen si vzpomeňte, jak těžké to bylo pro Vás – je Vaše nynější zaměstnání tím, které jste vystudovali?

Nebojte – dnes Vás nikdo již nebude nutit, abyste si nyní vybrali a opakovali chyby, které se kdysi staly možná právě tím krokem vedle z Vaší cesty, jež jste se chtěli životem dát. Prostřednictvím našeho malého průvodce se vyvarujete chyb.

  1. Ať nezvítězí kvantita nad kvalitou

Častokrát se stává, že lidé nakupují i to, co vůbec nepotřebují. Jednoduše je to za levnou cenu, tak to rovnou koupí dvakrát a je to. Místo toho by mohli spíše více prohlížet nebo počkat na kvalitnější produkt. Někdy je totiž méně více. A stejně je tomu i u vzdělání a kurzů – je důležité, abyste byli především přesvědčeni o kvalitě náplně kurzu. Nešlápněte vedle!

kvantita

  1. Ať cena odpovídá kvalitě

Jak už bylo výše naznačeno – mít všeho hodně za levnou cenu není ta správná cesta, kterou byste měli jít. Hledáním toho nejlevnějšího vždy nenajdete kvalitu. Již se stalo, že to nejlevnější ale zdaleka neodpovídalo např. produktu, který byl kvalitně na tom o mnoho lépe a cenově jen o pár korun dražší. Jak se z tohoto začarovaného lovu nejlevnějších produktů dostat? Střízlivost a chladná hlava. Vybírejte srdcem a rozumem dohromady.

  1. Ať je výběr na Vás

Dělat něco, co Vás nenaplňuje, je bezpochyby velmi nepříjemné a mnohdy i těžké. Vybírejte si tedy téma kurzu podle vlastních zájmů, snů nebo třeba i zaměstnání. Jestliže patříte mezi ty, kteří rádi experimentují, pak se nemusíte bát i neznámých oborů, které však máte touhu poznat.

výběr idea

  1. Ať neodkládáte na zítra, na příště, až někdy

Kolikrát jste si řekli, že něco uděláte, až někdy v budoucnu? Až budou děti větší. Až si našetřím peníze. Až budu bydlet sám. Až najdu práci. Až odejdu z práce. Až budu umět řídit. Až příští rok. Až po novém roce. Určitě se alespoň v jednom „až“ najdete. Přestaňte si je říkat, přestaňte se s nimi ztotožňovat. Až někdy v budoucnu nebude muset být ta správná chvíle pro ten nebo ten kurz. Jestliže tedy právě teď přemýšlíte, že se dáte na kreslení, zkusíte odlišný styl stravování nebo se naučíte jezdit na bruslích, „skočte do toho po hlavě“. Hledejte kurzy, ne výmluvy!

Zdroj foto: freepik.com