(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
8 Zář 2017

4 největší mýty o úspěchu, kterým bys měl přestat věřit

Dnes se o tom, co je to vlastně úspěch a jak ho co nejrychleji dosáhnout, mluví více než kdykoliv předtím. Úspěch však pro každého znamená něco jiného. Ať už snažíš dosáhnout čehokoliv, a to jak v soukromém, tak v pracovním životě, musíš při tom zapomenout na tyto 4 mýty, kterým stále věří až příliš mnoho lidí. Tvou cestu za úspěchem by ti totiž mohly znemožnit.

# 1: Úspěch je sled dobrých rozhodnutí

Mnoho lidí stále věří tomu, že dosažení úspěchu je možné pouze tehdy, pokud se na cestě za ním nepotkáš s žádným selháním. To však není pravda. Svých cílů dosáhneš jen tvrdou prací a je téměř nemožné, aby ses při ní ani jednou nesetkal s neúspěchem. Klíčem je na každém nezdařilém pokusu vybudovat něco nového a fungujícího.

# 2: Úspěch je měřen penězi

U nás určitě jeden z nejpoužívanějších a nejvíce zakořeněných mýtů. Nezakládá se však na pravdě. Úspěchem může být cokoliv, co tě přivede k požadovanému výsledku. Pokud je tvým cílem dělat to, co máš nejraději a daří se ti v tom, klidně můžeš být úspěšnější než někdo, kdo sice vydělává více, ale práce ho nebaví. Je na každém, aby si sám stanovil, čím bude svůj úspěch měřit.

# 3: Na to, abys uspěl, musíš být v něčem expert

Na to, abys v něčem uspěl, nemusíš být ani zdaleka odborník. Základem je vědět o dané oblasti více než průměrný člověk. Samozřejmě je v tvém vlastním zájmu, aby ses neustále zlepšoval, ale na začátek ti tento cíl zcela postačí. Znalosti a zkušenosti jsou nezbytné, ale neméně důležitý je styl tvé komunikace a umění umět se prodat.

 # 4: Cesta za úspěchem bude snadná a zvládne ji každý

Samozřejmě, motivace prodává. Pravdou však je, že cesta za úspěchem snadná ani zdaleka není a určitě ji nezvládne každý. Možná budeš na nějaký čas muset zapomenout na své koníčky nebo omezit čas trávený se svými přáteli a s rodinou. Ke skutečnému úspěchu totiž vede jen tvrdá práce. Je proto důležité, abys předem věděl, co všechno jsi ochotný svému cíli a snům obětovat.

Zdroj: Startitup.cz
Foto: Freepik.comPrivacy Policy Settings