(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
7 Srp 2017

4 výmluvy, které ti brání opustit komfortní zónu

Mnoho lidí považuje za jednodušší spokojit se s tím, co mají, než aby bojovali za lepší stav. Mnozí také raději setrvají v i když možná méně šťastném, avšak zaběhnutém způsobu života, než aby podstoupili změnu. Na jistý čas to sice může být komfortní, ale smutnou pravdou je, že většina našich největších zklamání vyplývá z rozhodnutí, ve kterých jsme se řídili strachem, a ne tím, co jsme ve skutečnosti chtěli. Může za to pohodlí, které nám poskytuje zrádná komfortní zóna. Skutečné štěstí se však skrývá za jejími hranicemi. Abys ho našel, musíš přestat používat tyto čtyři výmluvy.

Výmluva # 1: Trápí mě strach, který jiní lidé nemají.

Strach z něčeho nového je přirozený a má ho opravdu úplně každý. A pokud někdo tvrdí, že ho nemá, dokáže ho jen dokonale zakrývat.

 Překonat ti ho však může pomoci nadšení, kterým se dokážeš zanítit pro novou věc. Každou překážku ber jako novou výzvu, která tě opět může posílit.

Mnoho lidí si také myslí, že sebedůvěra je nějakou magickou vlastností, kterou člověk buď má, nebo nemá. Všichni však začínali od nuly. I ti nejvíce sebevědomí lidé. Odvahu jim dodaly právě nabyté úspěchy a zkušenosti. Museli však udělat první krok – opustit svou komfortní zónu.

Výmluva # 2: Kdybych neměl strach, mohl bych dělat, co bych chtěl.

I tato výmluva je lží. Pravda je totiž taková, že udělat to, co chceš, můžeš i se strachem. Ten by ti nikdy neměl bránit přijmout odvážná rozhodnutí, která ti do života přinesou něco, co opravdu stojí za to. Existuje jediná cesta, jak strach překonat – přímá.

 Někdy je nejlepší situaci příliš neanalyzovat a „skočit“, a to přímo do ohniska svého největšího strachu. Čekání v tobě jen bude znásobovat strach a negativní myšlenky. Připusť, že strach tu bude vždy, a pokud by ses jím měl nechat odstrašit, ze své komfortní zóny nevystoupíš nikdy.
Výmluva # 3: Bojím se selhání a potřeboval bych více sebedůvěry.

Vše je jen o tvém postoji. Je jen na tobě, jak danou situaci vyhodnotíš. Pokud jsi například dostal v práci výpověď, můžeš to brát buď jako pohromu, nebo jako skvělou příležitost najít si nějaké nové zaměstnání. Nebo vztahy – rozchod příjemný určitě není, ale také ho můžeš brát buď jako selhání, nebo jako příležitost najít tu pravou lásku.

Neboj se selhání nevyčítej si, pokud ti něco nevyjde. Nejdůležitější je pocit, že jsi pro to udělal všechno, a to nejlépe, jak jsi dokázal. Důvěřuj si a důvěřuj tomu, že si prostě zasloužíš, aby se ti děly dobré věci. 

Výmluva # 4: Příště to už určitě udělám.

Určitě jsi už zažil situaci, kdy jsi byl tak blízko tomu, abys svou komfortní zónu opustil. Stál jsi už tak blízko, přímo na okraji, jednou nohou už v cíli … No a v tom jsi couvl s tím, že ještě nejsi úplně připraven. Možná zítra, za týden či za měsíc … Nebo nikdy.

Musíš se naučit vyslat svému mozku signál, že i když je svět nebezpečným místem, ty máš dostatek odvahy postavit se svému strachu tváří v tvář. Opak je uvěřit tomu, že jsi slabý a svět je mocnější silou, než tvá vlastní vůle. Tento způsob přemýšlení tě však bude držet sevřeného v komfortní zóně navždy.

Při opouštění své komfortní zóny nepracuješ jen na své sebekázni, ale i na zvyšování svého sebevědomí a odvahy. Nemluvě o radosti ze života, kterou pocítíš, pokud se ti podaří překonat svůj strach a jít si za tím, co ti za to skutečně stojí.

Zdroj: www.startitup.cz
Foto: Freepik.com

 Privacy Policy Settings