(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
17 Čvc 2017

8 důvodů, proč mají chytří lidé rádi sarkasmus

Někteří říkají, že sarkasmus je jen způsob, jak ublížit ostatním lidem, zkrátka takový obranný mechanismus lidské bytosti. Ale studie již ukázaly, že lidé, kteří milují sarkastické vtipy, jsou inteligentní a výřeční. Zde je 8 důvodů, které dokazují, že sarkasmus je skvělá věc.

 

1. Sarkasmus je znakem vysoké inteligence

Studie ukazují, že mozek musí pracovat rychleji, aby pochopil sarkasmus. To znamená, že sarkastičtí lidé mají rychlou mysl.

2. Sarkastičtí lidé drží klíčovou komunikační dovednost pevně ve svých rukou

Podle lingvisty z akademie McAllister je sarkasmus téměř jako hlavní jazyk v moderní společnosti. Sarkastičtí lidé jsou vždy středem pozornosti a nezůstávají na vedlejší koleji s pocitem nudy a neštěstí.

 3. Milovníci sarkasmu jsou tvrdý oříšek

Sarkastičtí lidé jsou dost chytří na to, aby si nebrali všechno k srdci. Mohou nejen vydržet údery, ale jsou také výzvou pro jiné lidi. Je těžké představit si takovou osobu jako oběť, ne?

4. Sarkasmus je užitečný pro naše duševní zdraví

Podle studie neuropsychologie z  Kalifornské univerzity neschopnost osvojit si sarkastické reakce může být varováním o rozvíjejícím se onemocnění mozku. Chcete-li zůstat zdraví, musíte používat sarkastické poznámky častěji.

5. Sarkastický společník pomáhá svým přátelům a příbuzným, aby se stali chytřejšími

Neustálou komunikací s ostatními začnou milovníci sarkasmu ovlivňovat myšlení jiných lidí. Takže pokud spolu půjdete nakupovat nebo budete sledovat televizi nebo dělat cokoliv jiného společně, časem budete schopni lépe chápat interní sarkastické vtipy.

6. Mistři sarkasmu tě mohou „složit“ jedním slovem

Milovníci sarkasmu si ve válce slov vystačí i s málem. Dokonce i když je někdo uráží, později toho lituje – někdy slova bolí více než pěsti.

7. Mohou tě ​​současně urazit i rozesmát

Nevyšplhal jsem se na vrchol potravního řetězce, abych byl vegetarián, ale u tebe můžu udělat výjimku.“ To je věta, která může znít vtipně, dokud se nezamyslíš: „Počkat! Právě urazil můj způsob života … nebo bych měl říci „Děkuji“?

8. Mají přátelé, kteří je mají opravdu rádi

Sarkasmus se v přátelství může stát výzvou. Ne všichni lidé mohou vydržet nekonečné sarkastické vtipy a vtipné poznámky. Možná je to těžké přátelit se se sarkastickou osobou, ale je to určitě zábavné. Zvláště po chvíli, kdy si můžete vyměňovat vtipy, kterým nikdo kromě vás nebude rozumět.

 

Zdroj: Startitup.cz
Foto: Freepik.com

 Privacy Policy Settings