(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
22 Zář 2017

Jak proměnit učení cizího jazyka na zábavu?

Už během studia nebo v zaměstnání přicházíme na to, že ovládat více než jeden světový jazyk je žádoucí.

 Říká se: kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Ovládat alespoň jeden cizí jazyk je v dnešní době nezbytné. Už během studia nebo v zaměstnání přicházíme na to, že ovládat více než jen jeden světový jazyk je žádoucí. Někdo se potřebuje zlepšit v gramatice, jiný se trápí s výslovností, dalšímu dělají problémy slovíčka. Ať už vyhledáváš skupinovou výuku nebo upřednostňuješ online kurzy, důležitá je motivace, disciplína a zábava. Jak proměnit učení cizího jazyka na zábavu?
 Stáhni si cool appky

Uč se cizí jazyk kdykoliv a kdekoliv během dne. Doporučujeme populární aplikaci Duolingo, která se tě pokusí naučit cizí jazyk zábavnou formou. Čekají tě hravá cvičení, ve kterých máš omezený počet životů, které ztrácíš pokaždé, když uděláš chybu. Ať ale chyby nejsou zábranou ve tvé snaze, vždyť kolikrát jsi spadl, než ses naučil jezdit na kole? Za úspěšné absolvování levelů tě čekají odměny, což je motivace v zdokonalování se. Tato aplikace, která je zcela zdarma, tě dokáže naučit nejen angličtinu či němčinu, vybrat si můžeš španělštinu, francouzštinu, portugalštinu i italštinu.

Kávička s přáteli v cizím jazyce

Ozvláštni si nejbližší setkání s přáteli rozhovorem v cizím jazyce. Vyber si okruh lidí, kteří ovládají daný jazyk lépe než ty, alespoň tě mohou opravit, usměrnit či najít to správné slovíčko. Pokecej si o běžných věcech, zapisuj si nová slova, ale hlavně, nestyď se mluvit! Každý nějak začínal.

Hudba, film, časopisy
 Spoj relax s učením, aniž by sis to uvědomoval. Pusť si písničky od zpěváka či zpěvačky v cizím jazyce, který se učíš. Zaposlouchej se do slov a všímej si výslovnosti. Najít slova písně na internetu je dnes hračka, pokus se přeložit alespoň refrén. A opět, nezapomeň si zapsat nová slovíčka, aby ses k nim mohl později vrátit. Jaký je tvůj oblíbený film? Prý už ho znáš nazpaměť? Tak si ho zapni ještě jednou. Správně, v cizím jazyce. Zajdi si do knihkupectví a namísto nudného slovníku sáhni raději po komiksu.
 Využívej „hluchý čas“

Vymlouváš se, že nemáš čas na učení? Proměň čekání v řadě, trčení v zácpě nebo ranní sprchu na mini lekci procvičování toho, co už víš. Vyber si 1 písmenko z abecedy a zkus si vybavit co nejvíce slovíček začínajících na dané písmeno. Celkem fuška, že? Co takhle slovní fotbal? Nebaví tě hry? Nastav si menu na sociálních sítích a tvém telefonu v cizím jazyce. Možností je nespočet, nehledej za vším výmluvy.

Kurzy

Na trhu je množství jazykových škol vzdělávacích institucí, které tě cizí jazyk naučí. Možností je mnoho, výběr závisí na tvých požadavcích a samozřejmě finančních možnostech. Nezapomínej však na to, že učení cizího jazyka je investice do sebe.

Hodně štěstí a trpělivosti!

Zdroj: Startitup.cz
Foto: Freepik.cz

 

 Privacy Policy Settings