(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
23 Říj 2018

Jak se zbavit lenosti? A jde to vůbec?

Máte volnou neděli, dlouhý seznam toho, co byste měli nebo chtěli dělat, ale vůbec se vám do ničeho nechce? Odpočinek je důležitý, pozor ale na nakažlivé nicnedělání – bere vám čas i plány.

Lenost je vlastnost, se kterou není téměř nikdo spokojen. Je to totiž charakteristika, se kterou se jednoduše nechcete chlubit. Pokud jste se ale rozhodli zbavit se jí, máme pro vás nejúčinnější trik.

Co změní 1 minuta?

V japonské kultuře existuje jednoduchý návod, který vám pomůže při osvojení nové dovednosti nebo návyku. Princip metody Kaizen totiž spočívá v postupném zlepšování založeném na jednominutové pravidelnosti. Vyberete si činnosti, kterou budete procvičovat každý den 1 minutu v ten stejný čas. Synapse v mozku tuto činnost spojí s časem, ve kterém je prováděna, a zhruba po pár týdnech zjistíte, že vám pouhá minuta nestačí. V tu chvíli jste překonali lenost!

Skvělé na této metodě je to, že ji můžete využít v každém směru, ať už doma, v práci nebo při studiu, jestliže si potřebujete vy nebo někdo z přátel, rodiny nebo kolegů osvojit nějakou činnosti.

Jednoduchost je základ

Lidé se často přestanou snažit vyplnit si nějaký sen, dokončit nějaký úkol, protože se jim nechce a nejsou dostatečně trpěliví. Metoda Kaizen je v tomto ohledu velkou pomocí, protože obětovat 1 minutu denně zvládne i ten největší lenoch. Snaha plnit zdlouhavé a komplikované postupy a návody na to, jak se zbavit lenosti, většinou skončí ještě dříve, než si je člověk přečte.

Úspěch je zaručen

Úspěšnost této unikátní japonské metody spočívá v postupnosti a pravidelnosti. Začnete totiž na minutě a můžete skončit třeba i u hodiny. Zapomenete na to, co to vlastně lenost je, a budete si užívat “volný” víkend mnohem víc než kdykoli dřív.

Tip: Začněte u snadných aktivit. Jakmile mozek naučíte dělat něco pravidelně, můžete pokračovat s něčím složitějším nebo tím, co jste v minulosti chtěli dělat, ale stála Vám v cestě lenost. Hodně štěstí!

Zdroj: Denisa Jelínková, inspirováno Startitup.skPrivacy Policy Settings