Odborný učitel
Kurz na místě
8:00 - 16:00
Mjr. Nováka 1455/34 700 30 Ostrava-Hrabůvka
Certifikát kurzu
(100% Akademia CZ)
Cena1500 Kč
Kup nyní

Tento kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky od 5. 2. 2018

 

Účastnící kurzu se naučí, jak lze smysluplně využít volný čas v zařízení poskytujícím sociální službu, v Domovech se zvláštním režimem použitelné v Domovech pro seniory. Cílovou skupinou jsou senioři trpící demencí, lidé závislí na pomoci druhé osoby. Účastníci se v kurzu seznámí s aspekty, jak lze pomocí odborných aktivizačních programů v kombinaci s nácvikem běžných denních činností udržet kognitivní funkce, zručnost uživatelů a umožnit jim tak prožít kvalitní život i mimo vlastní domov – v zařízení poskytujícím sociální službu.
Účastníci kurzu se rovněž naučí, jak významnou pomoc přináší cílená aktivizace těchto seniorů, neboť ta jim může pomoci udržet, stávající dovednosti (hrubou a jemnou motoriku, chůzi, soběstačnost ve všedních denních činnostech, kognitivní funkce – paměť, pozornost, myšlení, řeč, orientaci) a udržet tak kvalitu jejich života.

Pro sociální služby a vetší skupiny, je možnost dojednání individuálních podmínek školení. Více info na petr.ryzner@akademia.cz nebo na čísle 703 141 909.

Sekce 1Aktivizační vzdělávací a výchovné techniky
Lekce 1Aktivizační programy v Domovech se zvláštním režimem
Lekce 2Zásady komunikace se starým člověkem
Lekce 3Domov se zvláštním režimem – DZR
Lekce 4Aktivizační činnosti
Lekce 5Obecné zásady při přípravě aktivit
Lekce 6Zásady při nabízení aktivit
Lekce 7Plánování společných cílů s uživateli
Lekce 8Dílčí techniky aktivizací
Lekce 9Aktivizace - v zájmových ateliérech