Jak strávit svůj čas uvolněně, zato plně! | Akademia.cz

10. března 2020

Jak strávit svůj čas uvolněně, zato plně!

Pomalu se mění období, počasí taktéž, jak svůj čas naplnit?

Pro některé začíná nový kvartál, pro jiné přichází pololetní prázdniny a někteří se ještě probouzívánočních svátků. Připravili jsme si pro vás pár tipů na to, jak se můžete aktivně zabavit, a zároveň si tím pročistit myšlenky.

 

  1. Hiking

 Venku je čerstvý vzduch, teploty těsně nad nulou, co uspořádat menši výpravu do hor? Nemusí se nutně jednat o něco velkého, stačí menší kopeček. Myšlenkou je vzdálit se trošku od ruchu města, teple se obléct a užít si trochu fyzické aktivity.

 Vřele doporučujeme vzít si s sebou sluchátka a pustit si svou oblíbenou hudbu, která nám přidá do kroku. Své výšlapy můžete i zdokumentovat.

 

  1. Zkusit kruhový trénink

 Ve vícero lidech se cvičí lépe. Dívali jste se, zdali fitness centrum poblíž vás nabízí nějaké lekce? Co je vyzkoušet? Nemusí se nutně jednat o kruhový trénink, ale klidně takový Spinning, pilates nebo třeba energický tanec Zumba.

 Jednak se dostanete do nového kolektivu, jednak vyzkoušíte něco nového a vaše tělo vám bude vděčné. Samozřejmě u něčeho jako jógy si hlavu pročistíte jinak než u aktivní jízdy na kole, ale každý trénink nese své benefity.

 

  1. Odpoledne s knihou a přestávkami na cvičení

 Slyšeli jste už o tzv. Pomodoro technice? Jestli ne, podívejte se zde. Tento princip se dá využít i u něčeho jiného, než jen práce nebo učení se. Zkuste vzít knihu, kterou jste ještě neměli čas přečíst a místo přestávek si lehce zacvičte.

 Pár sed lehů, pár kliků, nebo klidně jen vstát a protáhnout se. Čím častěji toto budete aplikovat, tím lépe pro vás! Nebojte se ovšem dodržovat pravidlo „změny pracovního (v tomto případě čtecího) prostředí“.

Mohlo by se vám také líbit