Konečně přestávka! Co s ní? | Akademia.cz

10. března 2020

Konečně přestávka! Co s ní?

Poslechli jste rady a dali si na chvilku relax, co s ním? Zde máme pár rad!

Každý občas potřebuje změnit myšlenky, nechat si svou práci projít hlavou a podobně. Bezpochyby se jedná o klíčové věci, nicméně, nezapomínáme na něco?

  1. Změnit prostředí

 Tuto radu jsme již okrajově zmínili v předešlých článcích (viz odkazy níže). Nepodceňujte sílu toho, odejít od svého stolíků nebo z místnosti. Být několik hodin pod tlakem na tom stejném místě v žádném případě neovlivní naši psychiku pozitivně. I kdyby to bylo jen na záchod nebo na chodbu si dát svačinu, udělejte to.

 

  1. Fyzická aktivita

 Nikdo po Vás nechce, abyste běhali kolečka na pracovišti. Když máte v práci přestávku, protáhněte se, udělejte pár dřepů, poskákejte si trochu! Je jedno co, hlavní je aby!

Fyzická aktivita podpoří funkci Vašeho mozku, takže i když se z odpočinku vrátíte zadýchaní, budete moct pracovat lépe a máte o důvod víc, těšit se na obědovou přestávku.

 

  1. Hydratace

 Kromě toho, že udržovat pitný režim bychom měli i mimo přestávky, může se stát, že prostě čas na to mít nebudeme. Nesmíme opomenout, že jako lidé jsme z většiny tvořeni vodou. Selský rozum by nám mohl napovědět, že pokud nebudeme mít dostatečný příjem vody, něco nebudepořádku. Nejvíce nám opět poděkuje náš mozek, který bude moct v pořádku pracovat.

 

 Na závěr je dobré říct, ať děláte to, co funguje pro Vás. Pokud je to letmé brouzdání na internetu, skládání Rubikovy kostky nebo dělání kliků. Snažte se, když už jste zapáleni do práce, ať to zbytečně nevyhasne. Prakticky byste museli začínat od znovu, a to nechce nikdo.

Chcete pracovat pohodlněji, a přesto být efektivní?

Lze rozdělit čas tak, abych se nezbláznil?

Mohlo by se vám také líbit