(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
25 Říj 2018

Místo známek upřednostní emocionální inteligenci a pocit štěstí

Ve vzdělávání se čím dál více dbá na kvalitu výuky. I to je důvod, proč vznikají střediska, ale také školy, které se věnují alternativnímu vzdělávání.

Dokonce se zapojila také země jako je Indie!

Nejdůležitější je zájem žáka

Nebudeme Vám mazat med kolem pusy – dokonalý školský systém neexistuje, dokonce každý z nás určitě ví alespoň o jedné chybě, kterou má. Proto je velmi potěšující, že existují vzdělávací střediska i školy, které se snaží přistupovat ke vzdělávání jinak – alternativně. Zároveň však dbají na to, aby připravily žáky na život, což klasické školy – překvapivě – nedělají. Spíše je deindividualizují a připravují o vlastní názory.

(Ne)školy, které chtějí žáky skutečně učit, dbají na jejich potřeby, individuální schopnosti a vědomosti a podle toho jim věnují i čas. Určitě totiž znáte – nejen z vlastní zkušenosti – jak dokážou být nudná témata uvedená v osnovách učitelů. Za tímto účele vznikají tzv. Montesorri školy, které dávají žákům možnost věnovat se tomu, co ho baví. O české paní Montesorri jsme Vám psali ZDE.

Místo známek je pozornost věnovaná pocitu štěstí

Indická škola Riverbend school je ale o mnoho dále, než si dokážeme představit. Ta se totiž bude mimo jiné zaměřovat na pocit štěstí a emocionální inteligenci žáků. Ten je totiž podle vedení této školy mnohem důležitější pro další život. Škola je v podstatě malým městečkem, aby se studenti lépe poznali, což může rozvíjet dále také mezilidské vztahy a pochopení různých situací v životě. Dnešní doba je totiž plná křehkých a povrchních vztahů, které končí u poslání smajlíka smskou.

Studium i zábava na jednom místě

Autoři celého nápadu si jsou vědomi, že nikdo nechce celé dny jen studovat a učit se něco nového. Je totiž stejně tak důležité, aby člověk odpočíval. Proto je v areálu mnoho míst, které jsou určeny nejen pro učení, ale také zábavu. Chybět nebudou dokonce ani kouči a mentoři, škola tak bude mít po světě absolventy s osobností plnou odvahy, síly, štěstí i svobody a nebudou se bát říct svůj názor, protože vědí, že má hodnotu. Škola by se měla otevřít v roce 2020.

A kam umístíte své dítě Vy?

Zdroj: Denisa Jelínková, inspirováno Startitup.skPrivacy Policy Settings