(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
4 Led 2018

Nahraďte “Já nevím” těmito 4 frázemi

  • Popřemýšlej nad tím, kdy naposledy se tě někdo zeptal na něco, na co jsi neznal odpověď
  • Když se to stalo, pravděpodobně jsi řekl: “Já nevím”
  • Samozřejmě, nikdo neví vše, ale existují 4 fráze, kterými příště můžeš tuto odpověď nahradit
  • Budeš tak působit důvěryhodnější, přístupnější a ochotněji
# 1: “Zjistím to.”

Tato odpověď nejenže působí sebejistě, ale rovněž tvému spoludiskutujícímu dodá jistotu, že se na tebe může spolehnout. Pokrčení rameny a strohé: “Já nevím” totiž může působit tak, že nejsi ochoten podat pomocnou ruku, ani když by si to udělat mohl. S jednoduchým, avšak účinným: “Zjistím to” budeš působit jako férový, hodnotný a týmový hráč.

# 2: “Také by mě to zajímalo …”

Někdy nastanou chvíle, kdy opravdu nebudeš mít žádnou odpověď. Stejně však nebudeš mít ani představu, jak tuto odpověď získat. V těchto případech bude nejlepší, pokud svého konverzačního partnera ujistíš v tom, že daná problematika tě sice také zajímá, ale ještě jsi nenašel vyhovující odpověď a řekneš: “Také by mě to zajímalo …” V osobě, se kterou právě mluvíš, to vyvolá dojem , že se oba zajímáte o stejné téma a snažíte se hledat odpovědi na stejné otázky.

# 3: “Myslím si, že …”

Kvalifikovaný odhad je někdy lepší odpovědí než: “Já nevím”. Pokud k dané problematice máš nějaké informace a podklady, měl by jsi být schopen vyslovit alespoň nějakou domněnku. Tvého konverzačního partnera potěší i ta více než strohá odpověď “Já nevím”. Samozřejmě, nezapomeň zdůraznit, že jde jen o hypotézu.

# 4: “Rád bych ti pomohl, ale zeptej se raději někoho jiného.”

Co však dělat v případě, že na danou oblast opravdu nejsi odborník a netušíš, jaká by mohla být odpověď na položenou otázku? Nejlepším řešením je samozřejmě přiznat si to. Řekni svému konverzačnímu partnerovi, že bys mu sice rád pomohl, ale bohužel to nedokážeš. V takové situaci je však nejideálnější zároveň dodat doporučení na osobu, která se v dané problematice orientuje a tvému spoludiskutujícímu by na položenou otázku dokázala odpovědět.

Zdroj: Startitup.sk (přeloženo)
Foto: Freepik.com

 Privacy Policy Settings