(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
6 Říj 2017

Potřebujete vysokoškolské vzdělání na to, abyste se stali úspěšnými podnikateli?

Samozřejmě, že ne. I když v některých odvětvích je vysokoškolské vzdělání potřebné, ale není nezbytné.

Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku, obě možnosti mají výhody, ale také nevýhody. Dobrou zprávou však je, že pokud patříte mezi ty, kteří již od malička vědí, že chtějí být podnikateli, může vás správné vzdělání nasměrovat na tu správnou cestu. Být podnikatelem je do určité míry i vlastnost, se kterou se již narodíte, proto ne každý ním může i skutečně být. Avšak bez ohledu na situaci, zde je pár tipů pro a proti:

1. Škola (titul) může poskytnout skvělé kontakty

Je pravdou, že škola vám může poskytnout slušný základ networkingu, ať už z řad vašich spolužáků nebo profesorů. Nikdy nevíte, kdy někdo z vašich spolužáků vystřelí a může se z něj stát váš partner, či dokonce investor.

2. Nejlépe se učíte z vlastních zkušeností
Je zřejmé, že ten, kdo pracuje na dané pozici 20 let, má více zkušeností než kolega pracující na téže pozici pouze 5 let. A to bez ohledu na to, zda vystudoval univerzitu či nikoliv. To, kolik toho víte, nezáleží na tom, zda jste danou školu navštěvovali nebo ne, zda máte titul nebo ne. Samozřejmě, že škola vám dá dobrý základ, ale zkušenost je zkušenost. Tu vám škola neposkytne.3. Vysokoškolský titul má moc zapůsobit na lidi

Ještě i v dnešní době existuje spousta zaměstnavatelů, kteří titul vyžadují. Samozřejmě, při některých povoláních je titul potřebný, avšak není nezbytný. Na to mnozí zapomínají. Titul před jménem nebo i za ním zní sice hezky, ale to vám nezaručuje ještě potřebné znalosti a respekt.

4. Ne každý je stvořen pro školu

Každý jsme jiní a ne všichni jsme stvořeni k tomu, abychom získali své znalosti v prostorách školy. Někdo se mnohem raději vzdělává praxí místo toho, aby trávil hodiny na přednáškách. V konečném důsledku vám takový způsob vzdělání může dát mnohem víc než hodiny strávené ve škole. Je spousta znalostí, které můžete získat i samostudiem vedle praxe.

5. Získejte dovednosti, které potřebujete

V případě, že jste si už dopředu určili vaše budoucí povolání, tak škola vám k tomu může dopomoci. V první řadě vám poskytne důležité základy, které vám mohou při rozběhu podnikání pomoci. Avšak na druhé straně je pravda, že ve školách existuje i spousta předmětů, které v životě nevyužijete.

6. Dělejte opravdu to, co vás baví

Může trvat roky, než vám podnikání začne vynášet tak, aby vás dokázalo i uživit. Nicméně ten pocit, když to přijde, je k nezaplacení. Když víte, že to, co děláte, má opravdu smysl, baví vás to a ještě k tomu vám to i vydělává, je to to nejlepší, co se vám může stát. Asi nejlepším příkladem jsou podnikatelé jako Richard Branson, Michael Dell či Walt Disney, kteří dokázali rozjet světové společnosti i bez titulu.

V článku jsme se vám nesnažili dát návod na to, zda jít studovat nebo ne. Samozřejmě škola by vám neměla uškodit, i když se říká, že lidé bez školy dokáží nad problémem uvažovat více out-of-box. Udělejte si proto každý svůj vlastní názor a rozhodněte se sami, do které skupiny byste se zařadili.

Zdroj: Startitup.sk (přeloženo)
Foto: Freepik.com

 

 Privacy Policy Settings