(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
31 Čvc 2017

Štěstí si nekoupíš. 12 důvodů, díky kterým budeš šťastnější

Nešťastní lidé. Možná mezi ně patříš ty, nebo některé osoby, se kterými se denně setkáváš. Nešťastných lidí je každopádně stále více. Proč tomu tak je? Jak se můžeme vyhnout negativitě, která se rozprostírá všude kolem nás jako nekonečný oceán? Není to jednoduché, ale zvládneš to, pokud se budeš řídit následujícími radami.

Negativní lidé ti nepřinesou nic pozitivního

Velmi rozšířeným fenoménem této doby jsou takzvaní negativisté. Ti mají moc otrávit i toho nejodolnějšího jedince, pokud se dostane do jejich spárů. Jediným doporučeným řešením je vyhýbat se takovým osobám minimálně z kilometrové vzdálenosti a vyměnit je za lidi, kteří jsou naladěni optimisticky a inspirují tě.

Porovnávat se s celebritami štěstí nepřinese

Hlavně mladí lidé jsou celodenně „nalepení“ na sociálních sítích. Ty jim umožňují sledovat mnohé známé osobnosti a takříkajíc trochu žít i jejich život, nejen ten svůj vlastní. To vede k neúspěchu ve vlastním životě, protože člověk žije virtuální život zkreslující realitu.

Vyraz si do společnosti

Je téměř pravidlem, že smutní a nešťastní lidé se vyhýbají společnosti. Každý z nás má někdy tendenci stáhnout se do „své ulity“ a vychutnávat si božský klid. Ale pokud se to stane životním standardem, je něco špatně. Proto i když nemáš náladu, vyjdi si někdy na setkání s přáteli nebo se věnuj jiné společenské aktivitě. Zlepšení nálady se určitě dostaví.

Neukazuj prstem na druhé

Pokud jsi s něčím nespokojený nebo se ti nedaří, nesvaluj hned vinu na ostatní. Obviňování jiných za své problémy poukazuje na to, že nemáš svůj život pevně ve svých rukou.

Mít nad vším kontrolu není zárukou štěstí

Je těžké být šťastný, pokud nemáš kontrolu nad svým životem. Ale i příliš velká snaha mít všechno a všechny pod kontrolou ti na štěstí určitě nepřidá. Takže sebe kontroluj, ale nesnaž se měnit a kontrolovat chování lidí kolem sebe. Je to kontraproduktivní a určitě ti to nepřidá na oblíbenosti.

Stěžování si přináší negativní myšlenky

Stěžování je překážkou v cestě za štěstím. Mluvení a myšlení na to, jak je všechno na světě špatné a jak se ti nic nedaří, postupně změní tvé podvědomé myšlení na odpadkový koš. Snaž se méně si stěžovata více sám sebe chválit.

Peníze a majetek nejsou zárukou spokojenosti

Mnoho lidí si myslí, že koupě nového auta a jeho pyšné předvedení za obdivných pohledů sousedů nebo přátel přinese životní štěstí. Omyl! Peníze a majetek samy o sobě štěstí nepřinesou, protože to pochází zevnitř. Pokud nejsi vnitřně šťastný, nespoléhej se, že koupí něčeho si koupíš i štěstí.

Buď vděčný za všechno, co jsi udělal

Děláš všechno nejlépe, jak umíš, ale přesto o sobě nidky neřekneš nic hezkého? Tím pádem patříš mezi škarohlídy. Snaž se pochválit i za malé úspěchy, které se ti povedly. Nikdy se nekritizuj za to, že jsi něco mohl udělat ještě lépe.

Představa strachu je horší než realita samotná

Strach je jeden z nejsilnějších, ale ne velmi příjemných pocitů. A dokáže mít obrovskou sílu, protože pracuje přímo s naší myslí. Často se tedy v naší mysli promítají hororové scénáře a situace, které nás drží vzadu a brání úspěchu. Jednej navzdory strachu.

Stanov si cíle

Představ si, že jsi loď, která pluje v oceánu. Pokud neznáš cílovou destinaci, tak se do cíle nikdy nedostaneš. Proto před sebou měj vždy cíl, kterého chceš dosáhnout. Jeho postupná realizace má vliv na tvou náladu a sebevědomí.

Žij v přítomnosti

Přemýšlení nad tím, co se nám nepodařilo a co nás teprve čeká, mnohdy vzbuzuje vlnu úzkosti a negativních myšlenek. Soustřeď se proto co nejvíce na dnešek. Nelamentuj nad minulostí a neboj se budoucnosti.

Těš se z maličkostí

Ani si to neuvědomujeme, ale kolem sebe máme mnoho úžasných věcí. Stačí jen otevřít oči a nechat se naplno unášet pozitivními emocemi. Mnohokrát si právě tehdy člověk uvědomí, jak fantastický je svět kolem nás.

Zdroj: Startitup.cz
Foto: Freepik.comPrivacy Policy Settings