(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
23 Lis 2016

To jediné, co je dostatečně silné na to, abys překonal všechny životní překážky

Předtím, než tento článek odmítneš s tím, že jsou to bludy, zeptej se sám sebe, co skutečně miluješ. Protože vášeň ochabne.
Ne nadarmo se píší tisíce knih na toto téma. Když se na něčem shodne tolik moudrych hláv, něco na tom přece být musí.

Odpověď na všechny otázky je prý láska. Proč? Láska je tou nejvyšší formou lidské motivace. Nižší motivace, jako je například hledání požitku, rozkoše, naplnění, zda vyhýbání se bolesti nebo trestu, se ani jen nemohou srovnávat se silou lásky.
Protože, když miluješ, veškerá pozornost směřuje z tebe na určitou osobu nebo věc. A když něco miluješ, toto něco stavíš i nad své potřeby a jsi ochoten udělat cokoliv, jen aby věci fungovaly.

 

Změna je život

Říká se, že když chceš zlepšit svůj život, musíš se změnit jako osoba. A tento termín může být pro některé z nás matoucí, protože touha být stále autentickým způsobuje, že se lidé pohybují v bludném kruhu. Tvá “napravena” identita ti může zabraňovat v duševním růstu. Tvá identita není napravena. Ale můžeš se změnit. Musíš se změnit.
Když někoho skutečně miluješ, budeš tím, koho ta dotyčná osoba potřebuje. Vždy chceme být pro ně těmi, jejichž chtějí a potřebují. Měníme se, děláme kompromisy, ale vedle toho i rosteme. Všechny tvé myšlenky budou směrovány k této osobě a její štěstí, ne tvému vlastnímu.
Pokud miluješ to, co děláš, je to totéž. Začneš se vzdělávat, aby ses o problému naučil více, potkáš lidi, se kterými by ses do řeči možná nikdy nedal, získáš zkušenosti. Budeš tvrdě pracovat, selžou, budeš se cítit hloupě a možná i méněcenné, ale nevzdáš to. Protože to chceš to dosáhnout.
Není to o tobě. Mnozí věří, že láska je namířena na něco mimo nás. Pokud jsou věci stále pouze o tobě, budeš se trápit nad tím, jaké pocity v tobě lidé, věci, selhání zanechávají, ale nesoustředil se na to, kolik dobra můžeš dát světu.

Zapomeň na sebe a dej se do práce. Staň se tím, koho svět potřebuje. Pouze tím, že se dáš něčemu jinému místo neustálého zaměřování se na sebe sama, se dopracuješ ke zlepšení. Zaměřit celé své já, na něco jiného než sám sebe, je nádherný způsob života.

Uvědom si, kde jsi a pracuj na tom, kde chceš být

Pokud chceš lepší život než ten, který právě máš, musíš být někým jiným, než tím, kým právě si. Benjamin Disraeli řekl: “Člověk není výtvorem okolností, to okolnosti jsou výtvory člověka.”

Tvé okolnosti jsou obrazem tebe.
Takže pokud jsou tvé vztahy více toxické než naplňující, koho je to vina?
Pokud si na tom s penězi zcela bídně, koho je to vina?
Pokud nesnášíš svou práci, koho je to vina?

Samozřejmě, že ne všechno je tak jednoznačné a těmito skutečnostmi se skrývá mnoho dalších faktorů, které je třeba často zohlednit. Ale život se obvykle přizpůsobuje tvým standardem. Takže pokud se nezměníš ty sám, tvé okolnosti se nezmění určitě.

Jednoduše řečeno: Nebudeš žít své sny, pokud se nestaneš člověkem, který tyto sny vytváří. Miluješ dost na to, aby se stal tím člověkem, kterým se stát chceš? Protože láska je jediná věc, která je dost silná na to, aby si překonal všechny překážky, které tě dosud nepustili dál.
Místo toho, aby si se strachoval o něco, k čemuž lze pociťuješ pouze vášeň, se soustřeď na to, v co věříš. Naučíš se milovat věci, kterým věříš, a do kterých si vlo¬žil tolik energie. Vždyť to znáš. Pokud se odevzdáš druhé osobě, tuto osobu miluješ. Pokud pracuješ na těžkém projektu, tento projekt miluješ a považuješ ho za svůj. Láska pochází z práce. Není to pocit. Je to procítěná akce. Co miluješ ty?

zdroj: startitup.cz
foto:unsplash.com, freepik.com1 Odpověď

Zanechte odpověď