(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
20 Říj 2017

Trápí tě nerozhodnost? Začni používat “Pravidlo 10/10/10”

Není to jen tvůj problém, s nerozhodností se více či méně setkává každý. Začíná to ráno při přemýšlení, co na sebe, pokračuje to přemýšlením nad každým jídlem a nad pracovními úkoly a končí večer, když se nedokážeš rozhodnout, zda se podíváš na film nebo přečteš knihu. Ke skutečným problémům však dochází tehdy, když se musíš postavit před nějaké závažné životní rozhodnutí. Tehdy ti umí nerozhodnost pořádně zkomplikovat život. Existuje však jedna metoda, která ti nyní celý tento proces velmi usnadní. Její název je “Pravidlo 10/10/10” a je opravdu skvělá.

pravidlo 10/10/10

Autorkou této metody je Suzy Welch, která je publicistkou a redaktorkou pro Harvard Business Review. Suzy potřebovala vyvážit svůj hektický život a vytvořit tak rovnováhu mezi svým pracovním a soukromým životem. Musela však čelit několika životním dilematům, ale jak se říká – všechno zlé je pro něco dobré. Právě v tomto období totiž vymyslela “Pravidlo 10/10/10”.Jeho podstata je velmi jednoduchá. Pokud stojíš před důležitým životní dilematem a nedokážeš se rozhodnout, soustřeď se na jednu z nabízených možností a polož si následující 3 otázky:

Jaké důsledky bude mít tvé rozhodnutí za 10 minut? Jak se cítíš, když si je představuješ?
Pokud se rozhodneš pro danou možnost, jak se budeš takto cítit za 10 měsíců?
Pokud se rozhodneš pro danou možnost, jak se budeš takto cítit za 10 let?

Nerozhoduj se s horkou hlavou, odpovědi si sepiš na papír a důkladně nad nimi přemýšlej.Používání Pravidla 10/10/10
Toto pravidlo můžeš použít prakticky všude. Zda přemýšlíš nad přestěhováním, nad svatbou či nad změnou práce. Dokáže ti pomoci v každé situaci.

Každý člověk má nějaké priority. Cílem této metody je právě to, aby ses nad nimi zamyslel, ale zároveň přehodnotil, co by se v průběhu 10 měsíců či 10 let mohlo změnit. Toto pravidlo ti pomůže získat potřebný nadhled, který nám mnohokrát při řešení obtížných životních situací chybí.

Zdroj: Startitup.sk
Foto: Freepik.comPrivacy Policy Settings