(00) 420 - 725 366 140
Info@akademia.cz

Magazín

Magazín
13 Říj 2017

Způsoby, kterými získáš svou motivaci zpět

Nadchnout se pro něco sice nemusí být snadné, ale zůstat motivovaným může být ještě obtížnější. Tyto 4 tipy ti mohou pomoci vidět věci opět v tom lepším světle.

Větší cíle si rozlož na menší kroky

Celá tato vynikající metoda je skvěle zpracována v knize Mikropředsevzetí od Caroline L. Arnoldové. Metoda vychází z toho, že pokud se rozhodneme dosáhnout příliš velký cíl, může to trvat příliš dlouho a motivace se postupně ztrácí. Máme za sebou už velký kus cesty, ale bez viditelného výsledku. Nemluvě o tom, že cílová rovinka je ještě velmi daleko. Doporučuje se proto “rozebrat” si větší cíl na jednotlivé kroky a splnění každého považovat za vítězství a úspěch. Pokud se o tomto postupu chceš dozvědět více, určitě ti doporučuji přečíst si zmíněnou knížku, ve které najdeš, jak teorii, tak i praktická cvičení, které opravdu fungují.

Vzpomeň si, proč si začal

Máme pro tebe jeden skvělý tip. V momentě, když tě okouzlí nějaká myšlenka a ty se rozhodneš pro její realizaci, je tvá motivace nejsilnější. Proto si vezmi papír a pero a napiš si list. Ano, sám sobě. Bude obsahovat seznam všech důvodů, pro které se do nové věci pouštíš. Pod to si napiš pocity, které právě cítíš – radost, vzrušení, nadšení … Tento list vlož do obálky a otevři ji, když pocítíš krizi.

Obklop se pozitivní energií

Kontakty s negativními lidmi omez v co největší možné míře a obklop se těmi, kteří tě dokáží podpořit a motivovat. Nenech se odradit strachem a zastrašováním, jak se něco nedá. Snaž se vidět způsoby, jakými se to dá a plně si důvěřuj. Pomoci ti určitě může i motivační literatura skvělých autorů, jako např. Jack Canfield, Rhonda Byrne, či Robin Sharma (výběr těch nej by byl na samostatný článek). A protože žijeme v době, kdy na Youtube najdeš téměř vše, nech se dobít pozitivní energií i těmito videi.

Dopřej si odpočinek

Bez ohledu na to, jak jsi produktivní, jak dobrý je tvůj time management a kolik věcí sis už ve svém seznamu odfajfknul, tvé tělo a mysl si vyžádají odpočinek. Důležité je vědět, že je to v pořádku. Čím více budeš regeneraci těla a mysli odkládat, tím budeš slabší a tvá motivace se začne vytrácet. Čím více z ní ubude, tím těžší bude znovu ji najít. Proto si dej povolení k resetování a na odpočinek, nic tím neztratíš, právě naopak.

Zdroj: Startitup.sk (přeloženo)
Foto: Freepik.com

 Privacy Policy Settings