Rekvalifikační kurzy | Akademia.cz

Rekvalifikační kurzy

Přejete si změnit své povolání, ale nemáte dostatečnou kvalifikaci na to, co chcete dělat? Nabízíme vám rekvalifikační kurzy akreditované příslušnými ministerstvy ČR. Se získaným osvědčením o rekvalifikaci s celostátní platností se vám otevřou dveře k vysněné profesi.

 

Pro koho jsou rekvalifikační kurzy určeny

Ať už patříte mezi absolventy střední školy nenacházející uplatnění ve svém vystudovaném oboru, matky nebo otce vracející se z rodičovské dovolené, mezi  zaměstnance, jejichž zaměstnavatel si klade za podmínku obnovení či zvýšení kvalifikace, nebo uchazeče o nové zaměstnání, kteří spadají do evidence úřadu práce, rekvalifikační kurzy jsou řešením, jak získat nové nebo si udržet stávající místo.

 

Zájemci o rekvalifikační kurzy musí splňovat určitá kritéria. Jedná se především o minimální vzdělání, u některých kurzů je nutná zdravotní způsobilost.

 

Jak a kde kurzy probíhají

Rekvalifikační kurzy nejsou záležitostí několika dní. Abyste byli na své nové povolání skutečně dobře připraveni, počítejte s dlouhodobější průpravou. 

 

Moduly jednotlivých kurzů jsou pevně stanoveny a každý účastník musí absolvovat určitý počet hodin. Po úspěšném vykonání závěrečné zkoušky získáte osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

Přihlášení na rekvalifikační kurz je možné třemi způsoby: 

  • skrze úřad práce, u něhož jste evidovaní  – nabízí se možnost proplacení kurzu příslušným úřadem,
  • zaměstnavatelem – kurz objedná a hradí on,
  • individuálně – zájemce si kurz platí ze svých prostředků.

 

Zvolené kurzy lze absolvovat pouze prezenční formou na našich pobočkách v Praze, Brně a Ostravě.

 

Obraťte se na nás

Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, rádi vám pomůžeme. Stačí nás kontaktovat e-mailem: petr.ryzner@akademia.cz nebo telefonicky: +420 703 141 909. Rádi vás přivítáme na našich pobočkách.

 

Váš tým AKADEMIA CZ.