Často kladené dotazy | Akademia.cz

Často kladené otázky aneb termíny kurzů, cena a vše ostatní, co vás nejvíce zajímá

 

Obsah a forma studia

 

U kurzu, který Vás zajímá, se podívejte, jakou má výukovou formu. Pokud je u kurzu psáno, že je on-line, můžete se připojit on-line odkudkoliv. Pokud je u kurzu psáno, že je jeho forma kombinovaná, znamená to, že částečně probíhá on-line a částečně prezenčně na některé z našich poboček. Rozvržení poměru on-line a prezenční výuky se dozvíte po přihlášení se na kurz, kdy Vám včas před jeho začátkem zašleme rozvrh hodin.

 

Ano, některé naše kurzy jsou akreditované příslušnými ministerstvy - MPSV, MZČR, nebo MŠMT. Nabídka akreditovaných kurzů je zde.

 

Naši lektoři nejsou ve svých oborech žádní nováčci. Tým lektorů je sestaven z kvalifikovaných a zkušených odborníků pro danou oblast. Lektoři jsou pro svůj kurz akreditováni příslušným ministerstvem.

 

Ne, veškeré učební materiály, které budete potřebovat, jsou v ceně kurzu. Výukové materiály Vám budeme průběžně poskytovat během studia.

 

Cena kurzů

 

Ano, o úhradu rekvalifikačního kurzu si můžete požádat u příslušného úřadu práce. Je však potřeba počítat s tím, že úřad práce má 30 dnů na vyřízení Vaší žádosti.

 

Udělejte si objednávku na rekvalifikační kurz v sekci Kurzy přes pracovní úřad. My Vám následně zašleme dokument s názvem "C" a tento dokument odnesete na příslušný ÚP. Na ÚP se zaregistrujete jako zájemce o rekvalifikaci a tam Vám sdělí jejich podmínky a požadavky ohledně schválení Vaší žádosti o proplacení kurzu.

 

Cena kurzů je různá, záleží na délce trvání i tematickém zaměření daného kurzu. Také často nabízíme různé akční a tematické slevy. Veškeré informace o jednotlivých kurzech a jejich aktuálních cenách, najdete v sekci Kurzy.

 

Termíny kurzů

 

V nabídce máme kurzy o různé délce trvání. Jednodenní kurzy nabízíme v rámci stomatologické akademie. V rámci rekvalifikační akademie nabízíme i několika měsíční kurzy. Veškeré informace o jednotlivých kurzech a jejich délce trvání, najdete v sekci Kurzy.

 

Kurz zubní instrumentářky

 

Cena kurzu se může měnit v závislosti uvedení akčních cen a sezónních slev. Pro zjištění aktuální ceny pro Prahu a Brno se podívejte zde. Aktuální cena pro Ostravu je uvedena zde.

 

Zubní instrumentářkou se můžete stát již za 6 měsíců.

 

Výuka je víkendová, kurz tedy probíhá v sobotu i v neděli. Délka jednoho výukového dne je zpravidla 8 hodin.

 

Výuka probíhá kombinovanou formou, část výuky je on-line, část je prezenčně na našich pobočkách. Rozvržení poměru on-line a prezenční výuky se dozvíte po přihlášení se na kurz, kdy Vám včas před jeho začátkem zašleme rozvrh hodin. Součástí studia je také splnění odborné praxe u stomatologa, která je v rozsahu 272 hodin.

 

Před zahájením studia je potřeba doložit doklad o ukončeném středoškolském vzdělání (maturitní vysvědčení, nebo výuční list). Samozřejmostí je také vaše zdravotní způsobilost k výkonu povolání zubní instrumentářky.

 

Ano. Před zahájením studia doložíte potvrzení o očkování proti hepatitidě typu B. Pokud toto očkování nestihnete absolvovat do data zahájení kurzu, nevadí, potvrzení stačí doložit až během studia. Nejpozději však před konáním závěrečných zkoušek.

 

Závěrečná zkouška je ústní a skládá se ze dvou částí: teoretické a praktické. Obě části absolvujete v jeden den. Před zkušební komisí si z každé části vylosujete a zodpovíte dvě otázky. Nic zákeřného nečekejte, otázky ke zkouškám obdržíte hned na začátku studia.

 

Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách

 

Kurz je rozložen do 175 výukových hodin. Zpravidla trvá 2 – 3 měsíce.

 

Kurz probíhá o víkendu, tedy v sobotu a v neděli, on-line formou. Podmínkou úspěšného absolvování kurzu je také splnění odborné praxe, v rozsahu 40 hodin.

 

Závěrečná zkouška probíhá prezenčně na naší pobočce, formou písemného testu s otázkami. Po vyhodnocení testu následuje pohovor se zkoušejícím.

 

Jakékoliv další dotazy

 

Pokud vás zajímají další podrobnosti, nebo jste na svou otázku nenašli odpověď, neváhejte nám napsat na: info@akademia.cz, rádi Vám na vše odpovíme.