Často kladené dotazy | Akademia.cz

Často kladené otázky aneb termíny kurzů, cena a vše ostatní, co vás nejvíce zajímá

 

Obsah a forma studia

 

Naše kurzy probíhají prezenčně na našich pobočkách, v zasedačce vaší společnosti i distančně, formou on-line webinářů (e-mailem vám zašleme také záznamy webinářů a prezentace lektorů).

 

Ano, rekvalifikační a sociální kurzy jsou akreditované příslušnými ministerstvy (MPSV, MZ, MŠMT).

 

Samozřejmě, zaměříme se na to, co vás zajímá, a obsah daného kurzu „přešijeme“ tak, aby vám a vaší organizaci padl jako ulitý.

 

Naši lektoři nejsou ve svých oborech žádní nováčci. Zkušenosti v daných oblastech nabírají více než 10 let.

 

Ne, veškeré učební materiály, které budete potřebovat, jsou v ceně kurzů, průběžně vám je budeme dodávat.

 

Cena kurzů

 

Pokud vám rekvalifikační kurz neobjedná zaměstnavatel a nehradíte si jej ani vy sami, může vám jej zaplatit úřad práce, u kterého jste evidováni. Přečtěte si, jak na žádost o proplacení rekvalifikačních kurzů.

 

Základní cena jednodenních kurzů se pohybuje od 800 do 1500 Kč, dále se odvíjí dle počtu osob.

 

Termíny kurzů

 

Zdravotnické, manažerské a sociální kurzy jsou jednodenní, zpravidla tedy zaberou 8 hodin. Dlouhodobějšího charakteru jsou rekvalifikační kurzy, které jsou rozloženy do 2 až 3 výukových dnů v měsíci po dobu několika měsíců.

 

Ve chvíli, kdy vládní nařízení nedovolí jinak, překlopíme kurzy do on-line formy. Zkušenosti s tím máme bohaté, proto se nemusíte bát o ztrátu kvality kurzů.

Informace o přesných termínech naleznete v dílčích popisech jednotlivých kurzů.

 

Kurz zubní instrumentářky

 

Cena kurzu závisí na místě studia. V Praze a Brně tento rekvalifikační kurz stojí 25 000 Kč, v Ostravě budete studovat za 20 000 Kč.

 

Zubní instrumentářkou se můžete stát již za 9 měsíců. Po tuto dobu je nutné navštěvovat kurz 2–3× do měsíce. Součástí úspěšného studia je také splnění odborné praxe u stomatologa. 

 

Před zahájením studia v rekvalifikačním kurzu je třeba předložit doklad o ukončeném středoškolském vzdělání (maturitní vysvědčení nebo výuční list) a potvrzení o očkování proti hepatitidě typu B. Samozřejmostí je také vaše zdravotní způsobilost k výkonu povolání zubní instrumentářky.

 

Závěrečná zkouška je ústní a skládá se ze dvou částí: teoretické a praktické, které absolvujete v jeden den. Před zkušební komisí si vylosujete a zodpovíte otázky (2 pro teoretickou část, 1 pro praktickou). Nic zákeřného nečekejte, otázky ke zkouškám obdržíte hned na začátku studia.

 

Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách

 

Ano, stačí si o proplacení zažádat. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si, jak podat žádost o proplacení rekvalifikačního kurzu úřadem práce.

 

Kurz je rozložen do 175 hodin seminářů, které se konají v odpoledních hodinách o víkendech. Podmínkou úspěšného absolvování kurzu je také splnění 40 hodin odborné praxe.

 

Jakékoliv další dotazy

Pokud vás zajímají další podrobnosti nebo jste na svou otázku nenašli odpověď ani tady, obraťte se na nás e-mailem na adresu info@akademia.cz, rádi vše zodpovíme.