Jak být pro ostatní zajímavější? | Akademia.cz

10. března 2020

Jak být pro ostatní zajímavější?

Zajímá vás, jak působit na lidi magneticky? Není to těžké, jen čtěte dál!

 Mnoho lidí si myslí, že jistá míra empatie je něco, s čím se člověk narodí a nelze s tím nic dělat, je tomu ale tak? Když se bavíme s někým, kdo o nás jeví nefalšovaný zájem, tak se s tím člověkem chceme více bavit. Proč? Nejen že jsme lidé, již rádi tráví čas s jinými lidmi, ale každý z nás je do jisté míry sobec. Z toho důvodu o sobě rádi mluvíme.

 Už Maslowova pyramida lidských potřeb říká, že člověk potřebuje cítit uznání a jistotu. Když se na věc podíváme obráceně, zjistíme, jakým způsobem můžeme působit více přátelsky. Mluvte o sobě méně a spíše se zajímejte o ostatní skrze otázky.

 Celá rada zní až moc jednoduše, ale právě v jednoduchosti je skryta krása. Při komunikaci s lidmi používejte pravidlo tzv. 80/20. Z osmdesáti procent nechte mluvit je, z dvaceti mluvte vy. Kdybyste se bavili jen o nich, celá konverzace by zněla jako výslech, a ačkoli lidé rádi mluví o sobě, když se ptá jen jedna strana, tak je celá interakce spíše nepříjemná.

 Těch svých dvacet procent využijte k tomu, abyste navázali osobní vztah s danou osobou. Pokud například zjistíte, že mají nějaký koníček, můžete k němu sdělit vlastní zkušenosti apod.

 Nemusíte se narodit s empatií. K ní se můžete dopracovat právě tím, že budete nechávat mluvit více druhou stranu. Z toho důvodu máte dvě uši a jen jednu pusu.

Mohlo by se vám také líbit