Jak z komfortní zóny 4# - cestování | Akademia.cz

10. března 2020

Jak z komfortní zóny 4# - cestování

Všichni říkají, že by chtěli cestovat, proč to ale neudělají? Jste jedním z nich? Čtěte dál!

 Objevovat nová místa a lidi, učit se cizí jazyky nebo jen zajet do vedlejšího města v rodné zemi. Všechno nezní vůbec špatně, dokonce to zní lákavě. Není divu, že spousta lidí odpoví „cestování“ na otázku „co by chtěli dělat?“. Cestují lidé ale tolik, jak říkají, že by chtěli?

 Důvod, proč lidé říkají, že chtějí cestovat, ale nedělají to, je, že to je mimo jejich komfortní zónu. Když si představíme například letní dovolenou, už si představujeme, jak se opalujeme na pláži nebo jak objevujeme krásy exotické země. Při představě samotné cesty, možných překážek a dalších nás chuť přejde.

 

 Položte si otázku: Když se chcete někam dostat, stojí vám za to ta cesta? Mnohdy nám nemusí dojít, že právě na cestě do cíle nás mohou potkat takové zážitky, které by nás ani ve snu nenapadly. To, co si člověk nemůže jen tak naplánovat, může být nakonec hlavní vzpomínkou z daného výletu. Tím pádem bude konečná destinace bonusem.

 

 Nebojte se skočit trochu do neznáma. Nemusíte vědět o všech věcech, co se mohou stát. Hlavní je, abyste věděli, že ať se stane cokoli, tak to zvládnete.  

Mohlo by se vám také líbit