Nebojte se online vzdělávání | Akademia.cz

10. března 2020

Nebojte se online vzdělávání

Většina z nás dává přednost prezenční výuce a je to pochopitelné, neboť člověk je tvor společenský, a nejen přímý kontakt s vyučujícím, ale též reakce ostatních studujících, dělají kurzy obsahově úplnými. Nacházíme se ale v době, kdy technika nahrazuje to, co aktuálně dělat nemůžeme. Stalo se něco, co nám brání v prezenční výuce a my se musíme rozhodnout, zda se prozatím budeme vzdělávat formou online, nebo vůbec.

Nebojte se online vzdělávání

 

Většina z nás dává přednost prezenční výuce a je to pochopitelné, neboť člověk je tvor společenský, a nejen přímý kontakt s vyučujícím, ale též reakce ostatních studujících, dělají kurzy obsahově úplnými.

Nacházíme se ale v době, kdy technika nahrazuje to, co aktuálně dělat nemůžeme. Stalo se něco, co nám brání v prezenční výuce a my se musíme rozhodnout, zda se prozatím budeme vzdělávat formou online, nebo vůbec.

Stále je to pro většinu lidí nový systém komunikace a ne proto, že by snad byli počítačově nevzdělaní, ale vzhledem k přirozené potřebě člověka se fyzicky stýkat s ostatními, nebylo doposud online vzdělávání tolik vyhledáváno.

 

Jak to funguje? Zvládnu to? Co když se mi přeruší spojení? Jak se mám bavit s počítačem?

I když to na první pohled tak nevypadá, i online výuky se "schází" velký početl lidí. Lektoři, ostatní studující, ale též organizátor a technická podpora, která je celou dobu výuky k dispozici pro rady, pomoc a organizaci. K připojení do online místnosti stačí kliknout na jediný odkaz, který vám přijde v emailu spolu s velmi jednoduchým návodem, jak pracovat s mikrofonem a webkamerou. Při zahájení kurzu nebo lekce dochází k představení všech zúčastněných pomocí webkamery a v průběhu přednášky dává lektor prostor k diskusi tak, aby se prostředí co nejvíce přiblížilo prezenční výuce. V případě přerušení spojení se celý kurz nahrává a video záznam je následně poskytnut studentům ke stažení. Organizátor i technická podpora jsou neustále k dispozici i na telefonu. Zbývá už jen rozhodnutí: budu se zdělávat online, nebo se nebudu vzdělávat vůbec?

Mohlo by se vám také líbit