Víte, jaký styl učení vyhovuje vám? | Akademia.cz

10. března 2020

Víte, jaký styl učení vyhovuje vám?

Je možné, že jste doposud při učení ztráceli čas kvůli špatné metodě učení. Pojďte si to ověřit!

Už na škole se řešila otázka toho, jak se nejlépe naučit na následující test. Představte si tuto situaci: Jednomu vyhovovalo přepisování si vlastní zápisů, druhému zase rozhovor na danou látku, třetí nejraději poslouchal audioknihy a vy jste se na ně dívali a nevěděli, jak je možný, že všichni tito lidé dostali lepší známku jako vy, když jste si pracně četli dokola své zápisy. Jak to?

 Každý z nás je unikát a to se, mimo jiné, vyznačuje stylem učení. Co je takovýto styl? Jde o způsoby, kterými nejlépe vstřebáváme a zapamatováváme nové informace.

 Důležité je, aby každý z nás našel právě tu metodu, která mu vyhovuje, jelikož ta se s ním drží prakticky celý život.

 

Jaké jsou styly učení?

Základní dělení rozlišuje tři styly:

  1. vizuální,
  2. auditivní,
  3. kinestetický (pohybový/hmatový).

 Pro každý z těchto stylů jsou vhodné jiné metody zapisování, opakování, a dokonce v pohybu. V následujících článcích si povykládáme o jednotlivých stylech a představíme si i konkrétní metody, které vyhovují právě danému stylu.

 Ještě je na místě zmínit to, že dané styly nejsou vhodné jen pro studenty, ale pro každého, kdo se chce učit novým věcem. Ať to je nový program v práci, ceny prodávaných produktů nebo něco naprosto jiného. Zlepšení efektivity vašeho učení se uplatní všude.

 Pro zjištění více informací klikněte na název toho stylu, který vás zajímá nejvíce.

Mohlo by se vám také líbit