Způsoby odpočívání | Akademia.cz

10. března 2020

Způsoby odpočívání

Nemusíme zmiňovat, proč je dobrý a vydatný odpočinek důležitý a hlavně zdravý, avšak ne všichni dokážou právě tuto činnost zvládnout efektivně a prospěšně. Je třeba to zkoušet. Každý je naprosto jiný a každý odpočívá při jiných příležitostech a jiné okolnosti na něj mají různý vliv. Někdo si lépe odpočine na zahradě a někdo naprostým nicneděláním.

Nemusíme zmiňovat, proč je dobrý a vydatný odpočinek důležitý a hlavně zdravý, avšak ne všichni dokážou právě tuto činnost zvládnout efektivně a prospěšně.

Je třeba to zkoušet. Každý je naprosto jiný a každý odpočívá při jiných příležitostech a jiné okolnosti na něj mají různý vliv. Někdo si lépe odpočine na zahradě a někdo naprostým nicneděláním.

AKTIVNÍ ODPOČINEK

Většina z nás není unavena z fyzicky náročné práce, ale z mentálně náročné práce. A ačkoli se psychická únava projevuje i fyzicky, ve skutečnosti se dá velmi snadno překonat tím, že se zaměstnáte sportem, dlouhou túrou nebo prostě dělejte jakoukoliv aktivitu, při níž nebudete mít čas myslet.

NABIJTE MYSL NOVÝMI ZÁŽITKY

Plánování a uskutečnění nových zážitků např. cestovatelských, kulturních nebo sportovních osvěží vaši mysl, často i tělo a při správném provádění odsune denní stereotyp do pozadí, zatímco si naplňujeme mozek novými informacemi. Může k tomu pomoci i oblíbené vzdělávání.

RELAXAČNÍ TECHNIKY

Jsou jich miliony a velmi často i dobře fungují. Snad každý mezi nimi nalezne tu svou – od poslechu hudby až po hýčkání svého těla i duše v různých relaxačních zařízení.

JEN TAK SI LENOŠTE

Čas od času je potřeba na jeden den vypnout, svalit se na postel a nic nedělat. Je to naprosto normální, přirozené a zdravé, avšak je dobré pamatovat na to, že jeden den stačí a tento rituál by se neměl provádět moc čast

Mohlo by se vám také líbit