Jak navodit chuť k práci? | Akademia.cz

10. března 2020

Jak navodit chuť k práci?

Dokopat se k práci je už sám o sobě boj. Obzvlášť, pokud k tomu všemu musíme bojovat proti vůli. Lze si proces „dostávání se k práci“ zjednodušit? Pojďte si o tom něco přečíst!

Povinnosti můžeme mít úžasně naplánované a nechceme sklouznout k prokrastinaci, tak se snažíme se donutit k práci, ale nejde to. Co s tím? Zde pro Vás máme pár rad, které Vás k činnosti dokopou snáz, než bojování proti své vůli.

  1. Nebýt na to sám

 Jak se říká: „Ve dvou se vše táhne lépe“. Ať už zhotovujeme zápisky nebo chystáme prezentaci na přednášku, mít někoho po ruce s kým celý proces můžeme sdílet nám nesmírně pomůže. O to více, pokud sám ten člověk přidá ruku k dílu. Tím nám odpadne o to víc stresu.

 

  1. Pracovat tam, kde se nám líbí pracovat

 Nějaký stůl u okna nemusí vyhovovat všem. Někdo se může lépe soustředit například na pohodlném gauči. Vyzkoušejte si, kde to Vám vyhovuje nejvíce. Dbejte však na to, ať, jak jsme zmiňovali v předešlém článku (odkaz zde), Vás neodrazuje od soustředění nečistota a nepořádek. Příjemné prostředí Vám zajisté zvýší chuť k práci.

 

  1. Nezačínat ve stresu

 Na spoustu lidí platí efekt takzvaného „tlakového hrnce“, kdy čekají, až jim povinnosti přerostou přes hlavu a oni musí jednat pod tlakem. Pokud to však není nutné, vyhněte se tomu. Zbytečně se takto vystavovat stresu Vám dlouhodobě bude jen více přitěžovat.

 Raději si dejte teplou sprchu, poslechněte si oblíbenou kapelu a zapalte svíčky. Dovolte si začít s novým listem. Stres si Vás tak či tak najde, tak ať se zbytečně nespolčí proti Vám s tíhou z předešla.

 

  1. Namotivovat se odměnami

 Co kdyby nás po námaze čekala například sladká odměna? No jistě! Stanovte si malé cíle, za které si dopřejte něco, co máte rádi. Může to být řádek čokolády, šálek kávy nebo třeba kus ovoce. Samozřejmě doporučujeme dbát na správnou životosprávu, nicméně ve všem je potřebná rovnováha.

 Když budete mít v dohledu takovou prémii za dobře odvedenou práci, vůle Vám nebude bránit ve startu. Nicméně bacha, ať nešáhnete po větší odměně, než jste si na začátku stanovili.

Mohlo by se vám také líbit