Jak z komfortní zóny 2# - cvičení | Akademia.cz

10. března 2020

Jak z komfortní zóny 2# - cvičení

Kdyby všechny benefity spojené se cvičením byly obsaženy v jednom prášku, stane se z něj nejprodávanější lék na světě. Proč? Čtěte dál!

 Studené sprchy nejsou pro všechny. Jde-li nám o seberozvoj, existují i jiné způsoby, jak toho dosáhnout. Jestliže vás téma otužování zaujalo, přečtěte si o něm více zde.

 Člověk nemusí hledat daleko, aby přišel k informaci, že cvičení je obecně jedna z nejlepších aktivit, kterou se člověk může o volném čase provozovat. My se dnes podíváme na jeden z důvodů, který není právě často opěvováván a spíše je zmiňován v kontextu věcí, na které si dávat při cvičení pozor.

 

 Kromě jasných benefitů jako: zdravý krevní tlak, zlepšení fyzické výdrže, lepšího pocitu a dalších je zde skryt ještě jeden benefit. Spousta lidí vám řekne, že cvičení není pouze o těle, ale také o psychice. Ať si pod pojmem „cvičení“ představíme běh, chození do posilovny, hraní fotbalu, plavání a jiných, nemusíme pokaždé pociťovat chuť se do dané aktivity ponořit. Přesně na tuto skutečnost se varuje, obzvlášť v kontextu dodržování pravidelného cvičení – vždy se nám nebude chtít.

 Proč to zmiňujeme? Když nás přepadnou právě tyto myšlenky, tak máme na výběr. Zůstat tam, kde nám je příjemně, nebo si jít zacvičit, přestože se na to necítíme. Komu by se chtělo, když se při cvičení zpotíme, musíme lapat po dechu a bolí nás celé tělo? Jestliže se chcete dostat z komfortní zóny, tak vás.

 

 Malá rada na závěr, jestliže se chcete zajímat o nějaký sport či obecně začít cvičit, zkuste nejprve to, co by vás mohlo doopravdy bavit. Nevrhejte se nutně po první radě chodit do posilovny, když dobře víte, že v tom nevidíte smysl. Samotné pravidelné cvičení je už natolik těžké samo o sobě, neztěžujte si to tím, že jdete do něčeho, co vážně nechcete a děláte to jen tak.

Mohlo by se vám také líbit