Jak z komfortní zóny 3# - brzké vstávání | Akademia.cz

10. března 2020

Jak z komfortní zóny 3# - brzké vstávání

Zajímalo vás, jaké výhody mohou mít takzvaná ranní ptáčata? Odpověď naleznete zde!

 Podstatou vycházení z komfortní zóny je, abychom udělali něco, co je nám nepříjemné. Málokomu se chce dobrovolně ráno vstávat dřív, než nutně musí. Proč je dobré vyjít ze svého pohodlí popisujeme zde. Zpět ke vstávání – proč by člověk chtěl být na nohou dřív než zbytek populace? Přesně na to se podíváme v dnešním příspěvku.

 Jednou z hlavních otázek, co často řešíváme, je čas. Říkáme, že času buď máme moc nebo málo. Když ho je ale málo, kde jej získat? Když se každé ráno probudíme dříve, jsme schopni využít ranního času na ty potřeby, které by nás jinak v průběhu dne zatížily. Připravit si ráno jídlo dopředu, zacvičit si, přichystat si věci na ten den, to všechno jsou věci, kterým se můžeme věnovat hned zrána.

 

 Doteď jsme se na brzké vstávání dívali spíše z praktického hlediska – chci více času = vstanu dříve. Důvodem, proč to zmiňujeme v sérii komfortní zóny, je, že vstát můžeme i o volném víkendu. Myšlenka za tím je ta, že si odbudeme právě to něco nepříjemného, abychom si zbytek dne mohli více užívat. Nejen však toho jednoho dne, ale i těch následujících.

 Nehledě na to, že zakomponujete-li dřívější vstávání do svého denního plánu, vybudujete si tím silnou rutinu. O výhodách silných rutin jsme se bavili v těchto článcích, určitě si je projděte.  

Mohlo by se vám také líbit