Prioritizace vašeho času | Akademia.cz

10. března 2020

Prioritizace vašeho času

Zažijte pocit klidu a uvolnění od práce po pracovní době… Čtěte dál!

 V životě se potýkáme s velkou mírou nátlaku ze všech možných směrů. Co je ale nejhorší, když se nám na sebe zároveň kupí a násobí. Nejvíce se s tím setkáváme v práci či ve škole, a to ve formě toho, že si domů bereme povinnosti s sebou a „v klidu“ nemůžeme přestat pracovat. Tím neříkáme, ať neděláte domácí úkoly nebo ať necháváte deadliny uplynout, pojďme se na to podívat více dopodrobna.

 Tento příspěvek je v řadě první z listu Strategií pro zvládání stresu. Silně doporučujeme si přečíst úvod a podívat se i na ostatní články z tohoto listu.

 

 Představte si, že odbila druhá hodina, končíte dnes dříve, a jedete v klidu domů. Na vaší cestě vám začne vyzvánět telefon a z něj se ozve váš kolega, který se zajímá o to, jak jste postoupiliprojektem, se kterým jste slíbili, že pomůžete. Potom vám volá kamarád, že by potřeboval vaši pomoc stěhovat. Napíše vám další kamarád, jestli s ním nechcete za hodinu na kávu a vy nevíte co dřív.

 Stanovte si to, že po pracovní době vás nemůže někdo jen tak lehce kontaktovat s pracovními záležitostmi. Protože díky tomu byste v tu danou chvíli mohli vyhovět oběma přátelům a vy měli klid.

 Jistě, pokud máte práce mnoho, nemůžete se jen tak vypařit, ale můžete si buď jinak rozvrhnout to, jak a na čem budete pracovat, nebo, pokud můžete, zažádáte o prodloužení termínu. Zkuste si to zařídit tak, aby když máte po práci, tak ať od ní doopravdy můžete vypnout, abyste prioritizovali svůj osobní čas a nenechali se přehltit stresem.

Mohlo by se vám také líbit