Konečně z komfortní zóny! | Akademia.cz

10. března 2020

Konečně z komfortní zóny!

Přečtěte si o tom, jak by mohl vypadat váš den, ve kterém posunete své limity!

 Zprvu si zopakujme, proč nechcemekomfortní zóně nějak setrvávat. Máme-li pocit, že máme vše pod kontrolou, nenaplňujeme plně náš potenciál. Každý den, co člověk stráví tím, že se v něčem neposouvá, tak se začne zhoršovat.

 Můžeme mít sice dobrý pocit při práci, to jistě, ale pokud si zvykneme na to nepříjemné, tak se nám bude zlepšení dostávat automaticky. Z toho důvodu vám zde prezentujeme příklad dne, ve kterém jsou užity doposud rady z předešlých příspěvků.

 Pro více informací ohledně toho, proč je dobré nemít vše nutně pod kontrolou, zde. Na jednotlivé články bude možný proklik v samotné ukázce. Ukázka je orientační, každému doporučujeme si ji upravit podle svého uvážení, chtěl-li by něco podobného implementovat.

 

Ráno

 Ráno se člověk probudí v 5:30 a napije se vody. Díky tomu, že se probudil o dvě hodiny dřív, než by normálně musel, tak má více času na sebe a na své myšlenky.

 Aby jeho klid nebyl narušen, tak nebere mobil hned do ruky a nebrouzdá po sítích, ani nehledá ve bulváru, co je nového.

 Proces probuzení započne tím, že si jde dát studenou sprchu, a jelikož to nedělá nově, tak si ve sprše dá tu nejnižší teplotu a snaží se tam vydržet déle jak dvě minuty.

 Po sprše a ranní hygieně si dá na snídani nějakou tyčinku a kávu před cvičením, jelikož má díky brzkému vstávání čas navíc a stíhá si zacvičit. Protože už zkoušel všelijaké ranní běhy a různé ježdění do posiloven, tak naznal, že pro něj nejlépe funguje udělat si pár dřepů a kliků.

 Po cvičení si dá plnohodnotnou snídani a sedne ke knize, protože jednak si řekl, že by chtěl zase začít číst, jednak nechce být zbytečně shrbený u mobilu. Až bude čas, jede do práce.

 

Odpoledne (po práci)

 V práci udělá, co je třeba, a jede za přáteli na sraz, protože si řekli, že objeví krásy svého města. Ačkoli v něm žili celý svůj život, nebyli na všech místech, tak se pokusí vyjít místní horu a dát si jídlo v restauraci poblíž.

 

Večer

 Po výletě si jedinec lehne v klidu s knihou a před spaním nechá mobil mobilem. Jde spát s dobrým pocitem, protože nejen že se dnes překonal, ale zažil něco, co by normálně asi nezažil a ví, že se pomalu ale jistě zlepšuje.

Mohlo by se vám také líbit